تکنیک های زیادی برای ساخت بک لینک در سئو سایت وجود دارد که بایستی حتما مدنظر قرار دهید. عدم رعایت این نکات موجب جریمه شدن وبسایتتان خواهد شد. 

همانطور که می دانید، ساخت بک لینک یکی از اصول سئو off-page است. بعضی از سئوکاران تصور می کنند بک لینک ساختن فقط به این معنی است که بروند در سایت های مختلف و لینک سایت خود را درج کنند و اینگونه تصور می کنند که هرچه تعداد این لینک ها را بیشتر کنند رتبه گوگلشان بهتر می شود. اما اصلا بدین شکل نیست و چه بسا سایت هایی که چنین استراتژی ای دارند پنالتی شوند. در راهکارها و روش های جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل، بک لینک ساختن روش های اصولی خود را دارد. اینکه بدانیم در سئو از چه سایت هایی بک لینک بگیریم تقریبا نیمی از کار ما را جلو میبرد به همین علت مطلب پیشین ما در این زمینه را بخوانید. در گام بعدی، تکنیک های زیر را به کار بگیرید:

پست مهمان

پست مهمان که در وبسایت های خارجی با نام Guest post آورده می شود، یعنی پستی که شما در وبسایت های معتبر و مرتبط با حوزه کاری خود درج می کنید. در این پست به کلمات مکورد نظرتان به سایت خود لینک می دهید. این کار با صرف هزینه انجام می شود اما تاثیر خیلی خوبی روی سئو دارد. برای این کار سعی کنید مطلب ارزشمند و جذابی را تهیه کنید.

رپورتاژ

رپورتاژ، خبری است که در خبرگذاری ها درج می شود و شما می توانید با استفاده از کلماتی که در میان خبر آورده شده به سایتتان لینک بدهید. پیشنهاد می کنیم مطلب "رپورتاژ آگهی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟" را مطالعه کنید. سایت های خبری بازدید خیلی بالایی دارند، بنابراین درج لینک نه تنها به گوگل و رتبه شما کمک می کند بلکه باعث ورود ریفرال کاربران از طریق کلیک روی لینک شما به سایتتان می شود. همچنین سایت های خبری معمولا آتوریتی بالایی دارند و این اعتبار به سایت شما هم منتقل می شود.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک های نظیر نمودارها می توانند برای بک لینک سازی مورد استفاده قرار گبیرند. هرچند این تکنیک از سال 2012 تاثیر بالای خود را از دست داد اما همچنان مورد استفاده قرار دارد. 

شبکه های اجتماعی

سوشال مدیا یا همان شبکه های اجتماعی از دیرباز در سئو مورد توجه زیادی قرار داشته اند. شبکه های اجتماعی که به منزله ایجاد تعامل و ارتباط میان کاربر و وبمستر هستند، باعث افزایش اعتبار سایت شده و رتبه سایت را در نتایج جستجوی گوگل بالا می برد. سعی کنید برای برند خود در شبکه های اجتماعی معتبر پیج بسازی و برای ساختن بک لینک از آن ها استفاده نمایید. به هیچ وجه از تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئو سایت غافل نشوید و از اصول درست و نحوه فعالیت در شبکه های اجتماعی گفته شده در مقاله پیشین ما استفاده نمایید.
فروم ها
انجمن های گفتگو یا همان فروم ها (forum) راحت ترین راه برای بک لینک گذاشتن است. به شرطی که فروم ها اسپم نباشند، اعتبار خوبی داشته باشند و حدالامکان مرتبط با حوزه کاری شما باشند. این نوع لینک سازی رایگان می باشد.

محتوای غنی

اگر تولید محتوای غنی انجام دهید، کاربران از مطالب شما خوششان می آید و خود به خود به صورت رایگان از سایت هایشان به شما لینک می دهند. این نوع لینک اعتبار خوبی نزد گوگل دارد.
سعی کنید همه تکنیک های ساخت بک لینک را به کار بگیرید و به یک روش خاص بسنده نکنید. با اینکار لینک سازی شما طبیعی تر جلوه می کند و طبیعتا با گرفتن لینک از سایت های مختلف رتبه بهتری در گوگل خواهید گرفت.